2021

 

2021 ohjelma

To 30.9. klo 18

  • Harjoitus rakkaudesta - Raekallio Corp.

  • Sävelet, jotka eivät soi - Willman Dance

       Company

Pe 1.10. klo 18

  • Kylmäketju-tanssielokuva & Murros -

       Tanssiteatteri Sivuun Ensemble

  • Sävelet, jotka eivät soi - Willman Dance

       Company

La 2.10.

   klo 15

  • Iltapäivätanssit - Katja Koukkula &

       Jussi Väänänen

   klo 18

  • Kantaesitys - Ballet Finland

  • Sävelet, jotka eivät soi - Willman Dance

       Company

Su 3.10. klo 15

  • Strange plant - Jenni Kivelä

  • Sävelet, jotka eivät soi - Willman Dance

       Company

Esitys kestää n. 1,5 h sisältäen väliajan, lukuunottamatta Iltapäivätanssit kesto 1 h.

Ennakkoesitys koululaisille 29.9.2021.

Liput
2021 program

Thu 30.9. at 6 pm

  • Rehearsal on love - Raekallio Corp.

  • Melodies that don't sound- Willman Dance Company (premiere)

Fri 1.10. at 6 pm

  • Cold chain-dance movie & Murros  - Dance theatre Sivuun Ensemble

  • Melodies that don't sound- Willman Dance Company

Sat 2.10.

  at 3 pm

  • Afternoon ball - Katja Koukkula &

       Jussi Väänänen

  at 6 pm

  • Premiere - Ballet Finland

  • Melodies that don't sound- Willman Dance Company

Sun 3.10. at 3 pm

  • Strange plant - Jenni Kivelä  

  • Melodies that don't sound- Willman Dance Company

​The length of the performance is ca.1,5 hours including an interval. 

A preview for school kids arranged on 29th Sept 2021.

Tickets

2019 teokset

2019 productions

Keisarinnan uudet vaatteet / Empress’ new clothes

To–Su 21–24.11.2019
Thu–Sun 21–24.11.2019

_M7A1373.jpg

papulaBOX

Pe 22.11.2019, klo 18
Fri 22.1.2019 at 3 pm

papulaBOX_ice cream.jpg
NeitiIda_JonnaAaltonen_kuvaaja_HannaBrot

Neiti Ida / Miss Ida

La 23.11.2019, klo 15
Sat 23.11.2019 at 3 pm

 

Kastor & Pollux

Su 24.11.2019, klo 15
Sun 24.11.2019 at 3 pm

kastor_pollux1.jpg
 
Mock 2019_Aventuristi.JPG

Aventuristi / Adventurist

To 21.11.2019, klo 18
Thu 21.11.2019 at 6 pm

Keisarinnan garderoobi-valokuvanäyttely /

Emperess' wardrobe photo exhibition

To–Su 21–24.11.2019

Thu–Sun 21–24.11.2019

 

2017

2017 ohjelma

to 16.11.

  • Willman Dance Company : Nine Lives (kantaesitys)

  • Aho & Lunden Company: Flamencaminos

 

pe 17.11.

  • Willman Dance Company : Nine Lives

  • Aho & Lunden Company: Flamencaminos
     

la 18.11.

  • Willman Dance Company : Nine Lives

  • Anu Sistonen : Secret Charm

 

su 19.11.

  • Willman Dance Company : Nine Lives

  • Mamia Company : The Mirror

 

Ennakko koululaisille 15.11.2017

2017 program

to 16.11.

  • Willman Dance Company : Nine Lives (premiere)

  • Aho & Lunden Company: Flamencaminos

 

pe 17.11.

  • Willman Dance Company : Nine Lives

  • Aho & Lunden Company: Flamencaminos
     

la 18.11.

  • Willman Dance Company : Nine Lives

  • Anu Sistonen : Secret Charm

 

su 19.11.

  • Willman Dance Company : Nine Lives

  • Mamia Company : The Mirror

 

Ennakko koululaisille 15.11.2017
 

 

2015

2015 ohjelma

7.5.2015
  • Willman Dance Company: Old people, odd people (kantaesitys)
  • Petri Kekoni Company: Sinisen laatan soolo teoksesta Non Linear

8.5.2015
  • Willman Dance Company: Old people, odd people
  • Gruppen Fyra: Drink the new wine (kantaesitys)

9.5.2015
  • Willman Dance Company: Old people, odd people
  • Compañía Kaari ja Roni Martin: Punainen nainen

2015 program

7.5.2015
  • Willman Dance Company: Old people, odd people (premiere)
  • Petri Kekoni Company: Sinisen laatan soolo teoksesta Non Linear

8.5.2015
  • Willman Dance Company: Old people, odd people
  • Gruppen Fyra: Drink the new wine (kantaesitys)

9.5.2015
  • Willman Dance Company: Old people, odd people
  • Compañía Kaari ja Roni Martin: Red woman